Bireysel Eğitimlerimiz

Her başarı için bedel ödemek gerekir.

Bu bazen erken kalkmaktır, bazen çok çalışmak. Başarıyı isteriz ama bedel ödemeyi sevmeyiz. Kişisel gelişim yöntemleri bu bedeli ödemeyi kolaylaştırarak, keyifli bir hale getirir.

Süleyman Akay

Kişisel Gelişim Eğitimleri Hakkında?:

Kişisel Gelişim, en basit anlatımla, kişinin kendini tanımasıdır?

Bir çoğumuzun bunu ilk duyduğumuzda,

-“Ben zaten kendimi tanıyorum” dediğini duyar gibiyim. 🙂

Aslında kendimizi yeteri kadar tanımıyoruz…

 

Bir şeyi anlatmanın en kolay yolu deneyimlemek ve örneklendirmektir. Bazı sorular soracağım bu soruların hepimiz için %100 doğru olması beklenemez. Ancak %90’ımızdan fazlasına uyduğunu onaylayacağımızdan eminim.

 

Soru 1- Bir günde kaç KM koşabilirsiniz?

Çoğumuz belli bir KM koşmuşuzdur, nefes nefese kalmışızdır ancak sınırlarımızı zorlamadığımız için, yada ortam şartlarını farklı olmasından dolayı, ortalama 20 KM koşarım gibi bir cevap gelecektir. Bunu söylerken de kendimize bir üst sınır koyarız. O sınırı geçmeyi değil, yaklaşmayı hedefleriz. Çünkü sınır geçilmemesi gereken bir yerdir.

 

Soru 2- En fazla kaç KG kaldırabilirsiniz?

20? 40? 80? kendi ağırlığımız kadar kaldırabileceğimizi, belki biraz daha fazlasını kaldırabileceğimizi düşünürüz. Yine sınırlar iş başında…

 

Kendi ağırlığınızın 3 katını kaldırabilir misiniz?

“İmkansız” dediğinizi duyar gibiyim.

Ya bu bir savaşta olsa ve Seyit Onbaşı gibi bir durumda olsanız?

Sanırım durup sınırlarımızı bir daha düşünürüz. Ya da düşünmeden kaldırırdınız!

 

Sanırım şimdi kendini tanımanın ne olduğunu daha kolay anlamışızdır.

Bu örnekler tabi ki çok uç örnekler, ancak hayatımızın her noktasında kendimize sanal sınırlar koyuyor ve bu kendi koyduğumuz sınırlarla kendimizi kısıtlıyoruz.

 

Kişisel gelişimin en büyük işle bu sınırları farkettirmek ve gerektiğinde bu sınırları aşmamıza yardımcı olmaktır.

 

Bir diğer işlevi ise, bazı şeyleri çok isteriz ama bedel ödemeyi sevmeyiz. Mesela: Kilo vermek isteriz ama spor yapmayı sevmeyiz, yada yeteri kadar vaktimiz yoktur. Çok para kazanmak isteriz ama sabah erken kalkmayı sevmeyiz. Sınavda başarılı olmak isteriz ama yeteri kadar çalışmayız.

 

Ancak bunları çok iyi bir şekilde yaparak, yani bedeli ödeyerek başarılı olan insanlar var. Kişisel gelişimin bir diğer görevi: Biz nasıl bu bedeli kolay bir şekilde öderiz? sorusunun cevabını aramak ve uygulamaktır.

Bunlar kendimizi tanımak ile ilgili verdiğim sadece 2 ipucu, kişisel gelişim sadece bunlarla sınırlı değil elbette, bizi sınırlayan, kapasitemizi kullanmamızı engelleyen binlerce farklı konu ve durum olabilir. Kişisel gelişim bu durumları yada bu durumların yaratığı negatiflikleri ortadan kaldırmanın yollarını arar. Buna da kısaca kendini tanıma diyebiliriz.

Kişisel Gelişim Yöntemleri Nelerdir?

Kişisel gelişim yöntemlerinin 4 ana kolu vardır. Diğer yöntemler tamamen bu ana yöntemlerin dalları yada karışımıdır diyebiliriz. Bu dört ana yöntem:

  • Koçluk
  • NLP
  • Hipnoz
  • Kuantum

Kişisel Gelişim Uzmanlık Eğitimleri:

Kişisel Gelişim Uzmanlık Eğitimleri, Kişisel Gelişimi Hem kendi hayatına geçirmek hem de Kişisel Gelişimi Meslek olarak seçip, başkalarına uygulamak isteyenlerin alması gereken eğitimlerdir. Bu eğitimlerimiz uygulama ağırlıklı olup her biri uzman yetiştirme programıdır. Kişisel Gelişimi Melsek olarak seçecekseniz, zamanınız azsa yada eğitim merkezlerinden uzakta yaşıyorsanız, uzaktan uygulamalı eğitimlerimiz tam da sizler için.

Kişisel Gelişim Uzmanlık Eğitimlerin Listesi:

Bunların yanında, bireysel farkındalığınızı artıracak seminerlerimizin ve kurumsal eğitimlerin listesini de listede yazmayı uygun gördük.

Kişisel Gelişim Farkındalık Eğitimleri:

Kişisel Gelişim Farkındalık Eğitimleri, Kişisel Gelişimi kendi hayatına geçirmek isteyenlerin alması gereken eğitimlerdir. Bu eğitimlerin amacı bireysel farkındalığı artırmak ve kendi hayatımızda kullanmaya yönelik eğitimlerdir.

Sonuç Olarak:

İster Uzmanlaşmak için isterseniz kendi farkındalığınız için bu eğitimi aldığınızda, mutlaka hayata bakışınız değişecek, ve farkındalığınız artacaktır.

Bu eğitimleri almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

Kişisel Gelişim Eğitimleri, Teorik eğitimler ile hayatınıza geçemez! Uygulamalı olmak zorundadır. Bu yüzden bizim eğitimlerimizde uygulama her zaman ön plandadır. Bu sayede gelişim olabilmektedir.

Eğitimlerin güncel olması gerekir. Kişisel Gelişim Online ailesi olarak biz bu eğitimleri güncel konularla çok sık güncelleyerek, yeni sürümlerde vermekteyiz. Bunu sağlayabilmek için, kurumumuzdaki bütün eğitimciler, yılda 200 saatin üzerinde, eğitim almaktadırlar.

Yorum yaparak, sizden sonra okuyanlara fikrinizi ulaştırın.