fbpx

Motivasyon ve takım ruhu

Bu eğitime katılacak olan arkadaşlarımız, İçten gelen motivasyon dürtüsü ile dış motivasyon karşılaştırılacak, güçlü olan iç motivasyon yeniden keşfedilecektir

0 KAYITLI ÖĞRENCİ

  Eğitim tarihi: 23-24 Ekim 2019

  Saat 10:00-18:00 arası

  Motivasyon ve takım ruhu eğitiminin amacı ve kazanımları:

  Bireyler doğuştan motive olmaya programlansalar da, sonradan öğrenimlerle maalesef bu yetkinlik sekteye uğramaktadır. İçten gelen motivasyon dürtüsü ile dış motivasyon karşılaştırılacak, güçlü olan iç motivasyon yeniden keşfedilecektir. Bireyler, içsel güdülemenin gücünü keşfederek ‘’BİZ’’ olabilme gücüne ulaşacaklardır.

  Ekip çalışmalarının önemli olduğu kurumlarda, ekip üyesi olan her bireye, Yaratıcı oyunlarla ekip olma bilincini kazandırmak ,bireylerin aralarında sinerji oluşturarak ekip içerisindeki konumunu görmesini sağlamak, Sağlıklı ve doğru iletişim kurarak takım ruhunu oluşturmasına ve ortaya çıkan problemlerin ekip olarak kolaylıkla çözülebilmesine katkıda bulunmak, Ekip çalışmasıyla bir soruna farklı yollardan yaklaşabilmeyi ve çözüm yolları üretebilmeyi; buna bağlı olarak hedefe daha hızlı ulaşmayı sağlamaktır.

  Motivasyon ve takım ruhu eğitiminin içeriği:

  MOTİVE OLMANIN ÖNEMİ: Her hareket, her davranış içten ya da dıştan gelen etkiler neticesinde gerçekleşir. Performans üretirken mutlaka güçlü motive nedenleri olmalıdır.

  MOTİVASTON NASIL İŞLER: Kişisel motivasyon tarzları vardır. Bunu günlük yaptığınız rutin davranışlarınızda bulabilirsiniz.

  MOTİVASYON YÖNÜNÜZÜ KEŞFETMEK: Motivasyon yönü bütün hayatı etkileyen zihinsel bir programdır. Motivasyon yönümüzü keşfetmek, hayatı algılama ve hedeflerimize ulaşmadaki gücümüzü kuvvetlendirecektir.

  NEDEN EKİP OLMAK: Hyatımızı yalnız başımıza sürdüremeyeceğimizden her ortamda ekip olmak zorundayız. Bireysel farklılıklarımız bu oluşuma engelmiş gibi görünse de, bir iş üretmek istiyorsak, işin oluşum sürecini ekip olarak üretilen performans ile , zaman mekan ve enerji açısından en kısa zamanda, kaynakları minimum düzeyde kullanarak en üretken bir şekilde iş üretilebilir.

  EKİP RUHU ve ORTAK HEDEF BİLİNCİ: İş üretmek, aynı hedef bilincine sahip birlikte çalışmaya hevesli çalışanların bir arada olması ile ancak mümkündür.

  EKİBİN GELİŞİM AŞAMALARI: Sağlıklı ve etkin bir ekip oluşturabilmek belli aşamaların gerçekleşmesinin sonucu olur. Bu basamaklar sırasıyla ve sindirilerek aşıldığı taktırde ancak ‘’BİZ’’ bilinci oluşur.

  Motivasyon ve takım ruhu eğitiminin yönetimi:

  Eğitimde konular bilgi transferi, atölye çalışmaları, uygulamalar, video gösterimi, tartışma ve grup çalışmaları şeklinde aktarılmaktadır.

   

  Sizin için harika şeyler yapmayı amaçlıyoruz. Siz de paylaşarak destek olur musunuz?

  ©Tüm hakları saklıdır. 2019