İlk başta logomuzun anlamı ile başlamak, bizi anlamanıza yardımcı olacaktır. Logomuzun içinde, çift başlı bir kartal hemen göze çarpar. Çift başlı kartal Babil’den Asur’a İskandinav mitolojisinden, Yunan mitolojisine, Selçuklu’dan, Almanya’ya varıcaya kadar bir çok yerde kullanılmıştır. Bizim kartalı özellikle çift başlı kartalı seçmemizin üç sebebi var.

    • Orta Asya’da yaygın inanışa göre, yer ile göğün arasındaki çelik kapıyı tutar. İnsanlara gökyüzü ve yeryüzü yolculuklarında refakat eden varlıklar çift başlı kartallardır.
    • Kartalın bir başı, geçmişe bir başı geleceğe bakmaktadır. Kişisel gelişim de geçmişte yaşadıklarımızı referans alarak, istediğimiz geleceği inşaa etmeye yarar
  • Kartal, kuş türleri içinde en uzun yaşayanıdır. 70 yıla kadar yaşayan kartallar vardır. Ancak bu yaşa ulaşmak için, 40 yaşlarındayken çok ciddi ve zor bir kararı vermek zorundadır. Kartalın yaşı 40a dayandığında pençeleri sertleşir, esnekliğini yitirir ve bu nedenle de beslenmesini sağladığı avlarını kavrayıp tutamaz duruma gelir. Gagası uzunlaşır ve göğsüne doğru kıvrılır. Tüyleri kartlaşır, kalınlaşır ve kanatlarına takılmaya başlar. Artık kartalın uçması iyice zorlaşmıştır. Dolayısıyla kartalın burada iki seçimden birisini yapması gerekir. Ya ölümü seçecektir ya da yeniden doğuşun acılı ve zorlu sürecini göğüsleyecektir. Bu yeniden doğuş süreci 120 gün kadar sürecektir. Bu yönde karar verirse kartal bir dağın tepesine uçar ve orada bir kaya duvarda, artık uçmasına gerek olmayan bir yerde yuvasında kalır. Bu uygun yeri bulduktan sonra kartal gagasını sert bir şekilde kayaya vurmaya başlar. En sonunda kartalın gagası yerinden sökülür ve düşer. Kartal bir süre yeni gagasının çıkmasını bekler.? Gagası çıktıktan sonra bu yeni gaga ile pençelerini yerinden söker çıkarır. Yeni pençeleri çıkınca kartal bu kez eski kartlaşmış tüylerini yolmaya başlar. 4 ay sonra kartalın yeni tüyleri, gagası ve pençeleri çıkmıştır. Kartal 30 yıl daha asaletinden bir şey kaybetmeden avlanmaya devam eder.

Çoğumuz 40lı yaşlara doğru, bir kartal gibi yeniden doğmak için, kişisel gelişim ile tanışır. Bugün kişisel gelişim dediğimiz yöntemlerin temellerini, geçmişte Filozoflar, Keşişler, Tasavvuf ehillerinin attığına inanıyoruz. Dini, inanışı ne olursa olsun, “Anlam” arama binlerce yıldır vardı.

Kişisel Gelişim Online 2011 yılında, geçmişini unutmadan, kadim bilgiler ışığında modern yöntemleri anlamlandırmak ve bunu herkese ulaştırmak için kuruldu.

2011 yılından beri, webinar yöntemi ile kişisel gelişim eğitimleri veriyoruz. Webinar yöntemini daha önce hiç kullanmadıysanız, bilgisayar ekranından yandaki resimdeki gibi görebiliyorsunuz. Aynı anda sınıfta var olan herkesi görüyor ve duyuyorsunuz. Aynı yüz yüze bir sınıf gibi. En çok duyduğumuz sorunun cevabını da peşinen verelim.

-Etkileşim oluyor mu?

-Sizce şu ekranda uzun süreli eğitim aldığınızda, etkileşim olmama imkanı var mı?

2013 yılında, kurumsal koçluk yaptığımız firmaların, ısrarları üzerine, personel ve yöneticilerinin ihtiyacı olan eğitimleri vermeye başladık. Bu eğitimlerin tamamını, Koçluk, NLP, Hipnoz ve Kuantumu kullanarak, keyifli, öğretici ve herkesi kapsayan bir hale getirdik.

2018 yılında da, bir akademi olmaya devam ederek, akademik imkanlarımızı, bireysel yada kurumsal eğitimler veren tüm profesyonellere açmış bulunmaktayız.

Dolayısı ile, Kişisel Gelişim Online Hepimiziz. Hepimizin arkasında ise, teknolojiye, eğitime ve kişisel gelişime aşık bir yönetim kurulumuz.

Sevdiklerinizle paylaşın!