GÖZDEKİ LEKE
Hermione krallıktaki en güzel kadındı.şairler ve şarkıcılar hep onun güzelliğine övgüler düzen şeyler yazıyor, söylüyordu.uzun, ipek gibi saçlarını mücevherlerle bir tutuyorlardı.ona abayı yakmış pek çok asilzade ve tüccar, Hermione’ye ait olduğu, hatta değerli göz yaşlarını onlara sildiği söylenen mendilleri alabilmek için bir servet ödüyorlardı.

Hermione’nin bütün vücudunda olmayan belki tek bir nokta vardı ama bu nokta o kadar belli belirsizdi ki sadece mükemmelliğini tamamlıyordu. Sağ gözbebeğinin yanında küçük bir siyah nokta vardı .bu nokta o kadar küçüktü ki bir sürü talibi içinden biri bile fark etmemişti.

Aylarca naz yaptıktan sonra Hermione bir kontla evlendi. Babası kontun varlığını, annesi yakışıklılığını onaylamıştı. Hermione ise sadece peşindeki talip ordusundan ve kulaklarına eden ayışığı serenatlarından kurtulacağına seviniyordu.
Kocası ilk birkaç ay boyunca ona tapıyordu. zamanla sevgisi azalmaya başlamıştı. Birkaç yıl sonra hermione ona bahçede çay doldururken kocası ona baktı ve ‘biraz yaklaşsana. Gözündeki o lekede ne? Ne zamandan beri böyle sevimsiz bir leke var sende ?’ diye sordu.kocasının , doğdugu günden beri taşıdığı bu kusurunu ilk kez fark ettiğini duyunca Hermione, üzüntüyle gülümsedi ve cevap verdi: ‘sevgili kocam,o leke sadece beni sevmekten vazgeçtiğinden beri orda.

Mesaj: Romantik aşktan yetişkin ilişkisine geçmek.
Romantik aşk ötesinde ilahi gücü sevmemizi sağlayan büyülü bir deneyimdir. Birkaç ay içinde öteki sanki altına batırılmış gibi gelir bize.
Ancak bu seviyede bir kalp enerjisini sürdürmek zordur ve bu enerji güçlü ve dayanıklı yetişkin ilişkileri yaratmaz. Asıl mesele, romantik aşkı iki yetişkin arasındaki özel, sevgi dolu ilişkiye dönüştürmektir.
Tutkumuzun olgunlaşmasına, eski bir şarap gibi tadının güzelleşmesine izin verebilir miyiz; birlikteliğin daha fazla yakınlık getirecek ve yıllarla derinleşecek yeni seviyelerine kucak açabilir miyiz? Bunu başardığımızda büyük bir mutluluk da gelir.

Sevdiklerinizle paylaşın!

Yorum yapılmamış

BİR YORUM BIRAK