• GİRİŞ
 • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Stresin görünen ve görünmeyen etkilerinden kolayca kurtulmak elinizde

Stres Yönetimi Eğitimi Hakkında:

Stres, sanayi toplumuyla beraber anlam kazanmış ve çağımızın hastalığı olarak literatürdeki yerini almıştır. Özellikle yoğun kent hayatı ve iş hayatı karşısında insanlar gerek fizyolojik gerekse psikolojik olarak etkilenmekte, bir çok sorunlar yaşamaktadırlar. Bugün dünyada doktora başvuran hastaların şikayetlerinin %50’sinin ardında yatan sebep, stres faktörü ile ilgilidir.

Stres nedir?

“Organizmanın bedensel ve zihinsel sınırlarının tehdit edilmesi ve zorlanmasıyla ortaya çıkan durum”
“Organizmada alışılmamış, düzensiz talepler oluşturan her şey”
“Bireyin içinde bulunduğu ortam ve iş koşullarının onu etkilemesi sonucunda vücudunda özel biyo-kimyasal salgıların oluşarak söz konusu koşullara uyum için düşünsel ve bedensel olarak harekete geçmesi durumu”

İki tür stres vardır.

Pozitif stres:
Sonucunda kazanç veya keyif sağlayan durumlarda oluşan strestir. Başarı sağlamak, işe girmek gibi durumlarla alakalı olarak yaşanır. Yararlı stres, yaşandıkça neşe, canlılık ve kazanç sağlayan strestir. Stresin azı, organizmayı uyardığı için bazı durumlarda faydalıdır. Öğrenciyi derse hazırlar, atleti yarışa hazırlar, sporcuya müsabakayı kazandırır, çalışan kişiye işini dikkatli yaptırır.

Negatif stres:
Bireyin kaynaklarını ve baş etme yeteneklerini tüketen durumlar,Yaralanma, boşanma, kayıp vs. Zararlı stres aşırı ve sürekli olan ve bireyin güçlerini tüketen strestir.

Bu eğitimimizde, Negatif stresi, nasıl pozitif yapacağınızı öğreneceksiniz. Eğitim sonunda stresinizin bu kadar kolay çözüldüğüne şaşıracaksınız. 

Stres Yönetimi Eğitiminin içeriği:

Stres nedir?
Negatif stres
Pozitif stres
Kaygı
Endişe
Korku
Panik
Negatif stresi pozitive etme
Stresten kurtulmak için nefes egzersizler
NLP ile stres ve öfke kontrolü
Kültürfizik hareketleri
Oto reset

Ders Konuları

Konu bulunamadı !

Ders Yorumları

4

4
4 yıldız
 • 5 Yıldız0
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0

Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

4 KAYITLI ÖĞRENCİ

  İlgili kurslar

  Kurs yorumları

  • Sertifikalı Koçluk Eğitimi

   Hayatımı değiştiren eğitim 5

   Merhaba; Yaklaşık 10 senedir yaşam koçu olmayı planlıyordum. Hatay’da yaşadığım için her istediğim zaman eğitime ulaşamıyordum. Daha online ve yüz yüze olmak üzere iki eğitim aldım. Ancak eğitimler benim yaşam koçu olmama imkan sağlamadı. Uygulamayı dışarıdan insanlara yapmam gerkeiyordu ve öğrendiklerim havada kalıyordu. Uygulama yapmak için bu eğitime girdim ancak çok daha fazlasını buldum. Tatildeyken bile akşamları canlı sınıfa girip eğitimlerime devam ettim. Süleyman hocaya çok teşekkür ederim. Bizimle teker teker ilgilendiği ve böyle bir eğitim ortamını yarattığı için. Resmen bir eğitim aldım ve hayatım değişti diyebilirim. Kendim için yaptığım en büyük yatırım bu eğitimdi. Çok ama çok teşekkür ederim. Kendinize bir iyilik yapın ve bu eğitimi alın! Koç olmak zorunda değilsiniz, yaptığınız işte inanılmaz başarılı olacaksınız.
   Fatmanur Kara
  Akayajans@hotmail.com tarafından geliştirildi
  X