Arıza adamla ilişki yönetimi

200 

Sevdiklerinizle paylaşın!

Adet
Kategoriler:

Açıklama

Arıza adamla ilişki yönetimi eğitiminin içeriği:

Modern hayat iç içe geçmiş takım oyunlarından oluşan, oldukça karmaşık bir yapı. İş yaşamından aile ilişkilerine, arkadaş çevresine kadar pek çok şey, geniş anlamda “Takım Oyunu” tanımının içine giriyor. Hal böyleyken; ne kadar iyi bir takım oyuncusuysak o kadar başarılı, o kadar mutlu oluyoruz.

Çalışmamız; “Ne zaman kendimi bir takımın parçası görsem; gururdan çok öfke, neşeden çok keder, iradeden çok çaresizlik hissiyle doluyorum” diyenler için hazırlanmıştır.

İşim gereği; konuyla ilgili çok sayıda anket, görüşme ve saha araştırması yapma fırsatım oldu. Elde ettiğim bulgular; ülkemizde çalışanların kendilerini çoğunlukla baskı altında, mutsuz ve yorgun hissettiklerine işaret ediyordu.

Asıl dikkate değer olansa; insanları bu denli yoran şeyin, genel ekonomik koşullar, yaptıkları iş veya bulundukları ortamın fiziksel koşullarıyla çok az alakası olmasıydı.

İş değil, insan yoruyordu…

Kötü örgütlenmiş insan ilişkilerinin ne denli yıpratıcı olabileceği her birimizin geçmiş tecrübelerinden kolaylıkla tahmin edebileceği bir durumdur. Fakat daha dikkatli bakılınca, olumsuz sonuçların tahminlerimizin çok ötesinde olduğu anlaşılıyor.

“Arıza Adam” fikri, konuyla ilgili yaptığım çalışmalarda sıklıkla karşılaştığım hatalı hareket tarzlarından doğdu…

Çalışmamıza ismini veren arıza adam; bir tür illüzyonisttir. Yalnız gösterileri hiç de eğlenceli değildir…

Arıza adam; takımına verdiği zarar, sunduğu katkıdan çok çok fazla olan bir üyedir. Yetmezmiş gibi; takım arkadaşlarının psikolojik bütünlüklerini de sürekli tehdit eder. Takımın başarısızlık riskini artırdığı gibi, diğer takım üyelerinin mutsuzluklarına da neden olur. Öte yandan; oldukça karanlık ve karmaşık bir hareket tarzı benimseyerek, her şeye rağmen takımı için gerekli olduğu inancını mağdurlarına bile aşılamayı başarır. Yani arıza adam olarak bulunduğu yerde kalmayı garantiler.

Çalışma; psikolojik çözümleme amacı veya iddiası taşımadığı gibi, içinde yer alan öneriler uzman psikolog görüşü niteliği taşımaz. Her bir çözüm önerisi; arabuluculuk faaliyetleri sırasında oluşan ve çözüm getiren ortak aklın birer yansımasıdır. Yönetim bilimleri açısından ele alınmalarının daha uygun olacağı kanısındayım.

Artan başarısızlık riski ve psikolojik baskı hisseden çalışanlar, sorunun ne olduğunu ve kuruluş açısından neden önemli olduğunu ifade etmekte güçlük çekmektedirler. Bu da çözüm yolundaki çabaları zora sokmaktadır.

Çalışmanın yegane amacı; “Arıza Adam” ların hareket tarzlarına yönelik bir bilinç oluşturmaktır.

 

Eğtim hakkında notlar:

 • Eğitim 4 ve 5 Kasım Saat 20:00-22:00 arasında yapılacaktır.
 • Eğitmen Tolga Yücel’dir
 • Sınıf kapasitesi 12 kişidir.
 • Eğitimlerimiz Online Sınıf Eğitimleridir.
 • Eğitimlerimize, “Zoom Cloud Meetings” uygulaması aracılığıyla canlı olarak katılacaksınız.
 • Eğitime kaydolduğunuzda, sınıfa giriş şifresi, size iletilecektir.
 • Eğitim sonında “Katılım Sertifikanız” PDF olarak iletilecektir.
 • Basılı sertifika isterseniz, 20 TL Basım ve kargo ücreti ödeyerek, sertifikanızı basılı ve ıslak imzalı olarak isteyebilirsiniz.
 • Eğitimlerimizde, gürültüsüz ve aydınlık bir ortamdan girmeniz gerekmektedir.
 • Eğitime nasıl gireceğinizi görmek için tıklayınız!
 • Eğitim metodumuz, yüz yüze eğitimlerden bile vermlidir. Eğitime kaydolmadan, eğitim metodumuzu Ücretsiz test edebilirsiniz. 

Sevdiklerinizle paylaşın!

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Sadece bu eğitime kaydolmuş ve tamamlamış kullanıcılar yorum yapabilir.