fbpx

Courses by InstructorTemel bilgiler

İsim

Tolga Yücel

Hakkımda

Özgeçmiş

‘Yönetim ‘ ve ‘Finans’ kavramlarıyla tanışıklığım ; 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesindeki yüksek öğrenim serüvenimle birlikte başladı. İlk yıllarda ; biraz karmaşık, kimi zaman sıkıcı, bazen de anlaşılmaz bulduğum modern yönetim anlayışının, yaşamakta olduğumuz dünyanın köşe taşlarından biri olduğunu anlamam uzun sürmedi.

Normal
0

false
false
false

TR
JA
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:Calibri;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-ansi-language:TR;}


‘Yönetim ‘ ve ‘Finans’ kavramlarıyla tanışıklığım ; 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesindeki yüksek öğrenim serüvenimle birlikte başladı. İlk yıllarda ; biraz karmaşık, kimi zaman sıkıcı, bazen de anlaşılmaz bulduğum modern yönetim anlayışının, yaşamakta olduğumuz dünyanın köşe taşlarından biri olduğunu anlamam uzun sürmedi.
Üniversite mezuniyetimin ardından ; bir süre Birlemiş Milletler çatısı altında proje başı uzmanlık deneyimi edindikten sonra, kariyerimi modern yönetim teorisinin fikir işçiliğine adamaya karar verdim. Konuyla ilgili araştırmalarımı derlediğim üç adet kitap çalışmam, şirketler dünyasında karşılık bulunca, danışmanlık ve eğitmenlik yapmaya başladım.  Yaklaşık on beş yıldır sürdürmekte olduğum danışmanlık-eğitmenlik kariyerimi, Amerikan menşeli bir danışmanlık şirketi çatısı altında, birden fazla ülkede sürdürmekteyim. Ayrıca Türkiye’de çeşitli iş adamı örgütlerinde ve sektörel uzmanlık kuruluşlarında ; Genel Sekreterlik, Genel Koordinatörlük ve Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevlerinde bulunmaktayım.

©Tüm hakları saklıdır. 2019