Eğitimlerimiz

Usui Reiki Nedir?

Geçmiş etkinlik. Tekrarlanmasını isterseniz, seminerlerimiz sayfasına yorum yapabilirsiniz.

Sevdiklerinizle paylaşın!

Stokta yok

Kategoriler:

Açıklama

Seminer tarihi: 29 Ağustos 2019

Saat: 21:00

Reiki, tarihi binlerce sene öncesine dayanan ve kaynağı Tibet olduğu sanılan bir enerji dengeleme tekniğidir. 1900’lü yılların başlarında, Japon Dr. Mikao Usui tarafından bu tekniğin temelini oluşturan enerjinin kullanımı ile ilgili bilgiler tekrar derlenmiş, toparlanmış ve insanlığa sunulmuştur.

Reiki Japonca iki kelimeden oluşmuştur; Rei ve Ki. Rei; “evren, bizi kuşatan tüm bilgi”, Ki; “yaşam gücü içeren enerji” anlamındadır. Reiki, kısaca “evrensel yaşam enerjisi” anlamına gelmektedir.

“Ki”nin anlamını biraz daha açarsak; yaşayan her şeyin içinde akmakta olan, aynı zamanda bizim kendi biyolojik hayat enerjimiz olan ve diğer her şeyde (cansız nesnelerde) hareket halinde bulunan ve tüm yaradılışın devamını sağlayan enerjidir. Doğumla birlikte varolan, gözle görülmeyen, ancak yaşam için gerekli olan bu enerji, bazı toplumlarda farklı kelimelerle ifade bulur. Çinlilerde “Chi”, Hintlilerde “Prana”, Hawaiililerde “Ti”, Tasavvufta “Nefes, Can” olarak geçer.

Ana kaynağa bağlı ve asla tükenmeyen bir şarj gibi olan Reiki, özündeki yaşam enerjisini yönlendirip harekete geçirmenin bir yolu, bir tekniğidir. Kişi bu teknikle çalışırken, asla kendi “Ki” enerjisini (biyoenerjisini) kullanmaz. Sadece evrensel yaşam enerjisinin, Reiki’nin, kendisinden bir başkasına akmasına aracı olmaya niyet eder.

Herkes bu evrensel yaşam gücü enerjisi ile dünyaya gelmekte ve varlığını sürdürmektedir. Bedenimizdeki her bir organın ve her bir hücrenin birbirleriyle sağlıklı ve dengeli bir iletişimde olması için, yaşam enerjimizin, “Ki”nin, bedenimizde meridyen adı verilen kanallardan rahat akması gerekir. Eğer bu akış engellenirse, bedenin enerji dengesi bozulur ve beden sağlığını devam ettirmede zorlanır. İşte burada anlatılan kendi bedenimizdeki enerjinin, “Ki”nin, sinyal verdiğinde nasıl şarj edileceğidir.

Hükmüm sözcüklere geçer…
Nazımı kalemim çeker…
Hayatı renkler seçer…
Elif Öztürk

Sevdiklerinizle paylaşın!

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.