fbpx

Profesyonel Koçluk Programı Gündüz Sınıfı

0 KAYITLI ÖĞRENCİ

  Eğitim başlama tarihi: 17 Haziran 2019

  Eğitim Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri

  Saat:9:30-11:00 arasında 10 haftada tamamlanacaktır.

  Profesyonel Koçluk Programının başlamasına :
  Days
  Hours
  Minutes
  Seconds

  Eşsiz bir erken kayıt indirimi uyguluyoruz.

  Eğitime kalan her gün için %0,2 indirim!

  Örneğin; 25 gün kala, 25×0,2= %5 indirimli olarak kayıt olabileceksiniz! 

  Bu Programa Katılacak 12 kişinin Profesyonel Koç olmasına:

  Days
  Hours
  Minutes
  Seconds

  Günümüzdeki mesleklerin yarısı 30 sene önce yoktu. Futuristlere göre yakın bir gelecekte, şu an popüler olan mesleklerin de çoğu yok olacak. İnanılmaz bir dönüşüm içindeyiz. Bu dönüşüme ayak uyduranlar, çok daha az emekle, diledikleri yerlere gelebilmektedirler. Değişime direnenler ise, maalesef ki oldukları yerde sayıyor gibi görünse de, her şey hareket ettiği için, gerilemektedirler.

  Koçluk mesleği dünyada yaklaşık 40 yıldır, ülkemizde ise 20 yıldır uygulanmaktadır. 2013 yılında, Resmi Gazete’de yayımlanarak standartları belli bir meslek onayını da almıştır.

  Koçluk, kişinin potansiyelini doğru bir şekilde kullanmasına yardımcı olduğundan, bu dönüşümde en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerden birisi durumundadır.

  Bugün Koçluk hizmetinden faydalanan, hemen herkes, koçluğun getirdiği farkındalık ile, her alanda daha başarılı olmaktadırlar.

  Koçluk Nedir?

  Koçluk, potansiyelinizi sonuca dönüştürmeniz için aldığınız desteklerin genel adıdır. Hepimizin bir çok şeyi başaracak gücü bulunmaktadır. Ancak nedense çok azımız başarırlar. Bunun sebebi bizdedir. Yeteri kadar motive değilizdir, inanmıyoruzdur, bahanelerimiz vardır, vaz geçeriz, yeldeğirmenleri ile savaşırız. Daha binlerce farklı eylem ile, gücümüzü hedefimize gitmek için değil, engellerimiz ile boğuşurken harcarız. Koç bu durumlarda, potansiyelimizin kullanmamızı engelleri, bilinçaltı süreçte farkettirerek, o engelleri aşmamızı ve hedefimize ulaşmamızı sağlar.

  Koçluğu anlatmak hiç kolay bir şey değil. Bu bir ressamın, resmi nasıl yaptığı, şairin şiiri nasıl yazdığını anlatması kadar zordur. Koçların yaptığı, sürece yargısız yaklaşarak, kişinin engellerini kendisinin farketmesini sağlayarak, başarıyı olağan kılmaktır.  Bir başka söylemle, “kişinin her ne olursa olsun engellerinden kurtulmasına rehberlik etmek” de diyebiliriz. Bir hedefiniz var ise, bir koç ile çalışmak bu hedefe ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

  Stanford Üniversitesinin yaptığı bir araştırmaya göre, Koçluk hizmeti alan firmalar, koçluğa ödedikleri bedelin en az 6-7 fazlasını, koçluğun getirdiği farkındalık ile çıkarmaktadırlar. 

  İş hayatından başka bir veri ise;

  Şirketlerde, yöneticilerin, çalışandan aldıkları verim %82 iken, sadece bir aylık koçluk hizmeti sonrası bu rakam %117′ ye çıkmıştır.

  Bu kadar kısa sürede bu kadar çözüm bulacak ikinci bir yöntem olduğunu sanmıyorum. Eğer hızlı olmak istiyorsanız, mutlaka koçluk ile tanışın!

  Hedeflere ulaşmada, Bilinçaltının rolü:

  Yine Stanford Üniversitesinde yapılan araştırmalar sonucu, davranışlarımızın %94’ünü bilinçaltımızın yönlendirdiği tespit edilmiştir. Yani sadece %6 sını bilinçli olarak yapıyoruz. Bu da Koçluğu inanılmaz değerli bir hale getirmektedir.

  Nasıl mı?

  Bilinci ve bilinçaltını bir teknede kürek çeken iki kişiye benzetebiliriz. İkisinin hedefi aynı olmazsa, bir oyana, bir bu yana gider geliriz. Gücümüzü hedefimize ulaşmak için değil, kendi içimizdeki çekişmede harcarız. Başarısızlıkların temel sebebi budur. İç çekişmelerimiz. Başarısızlığı birilerinin sırtına yükleyip, kendimizi rahatlatırız. Hayatı boyunca birilerini suçlayan tanıdıklarınız vardır. Dikkat edin, onlar hep kurbandır. Birileri özellikle onların önüne engeller çıkarırlar.

  Peki Bilincimiz ve Bilinçaltımız birlikte aynı hedefe kürek çekse nasıl bir performans sergileriz?

  Büyük başarılarınızı bir gözden geçirin, bu ikisinin aynı hedefi istediğini göreceksiniz.

  Hedeflerimizi koyarken, bilincimizi yani mantığımızı kullanırız. Bu hedefler bilinçaltının hedefleri haline gelmezse yada bilinçaltının bu konuda başka hedefleri var ise, hedefimize ulaşmakta çok zorlanırız. Üstelik ulaşsak bile, içimizdeki sabotajcı, mevcut durumu sabote edecektir.

  Buna bir örnek verecek olursak;

  30 Kilo fazlamız var. Gidişat hiç iyi değil. Ne yapıp edip, kilo vermemiz lazım.  Mantığımız diyor ki, “zayıflamalıyım” Bunun için diyet yapacağım. Bilinçaltımız Zayıflamayı, “zayıflık” olarak algılıyor ve direniyor. Bu durumda diyet yapmak inanılmaz derecede zordur. İçimizdeki sabotajcı devamlı durumu sabote eder durur. Ta ki diyeti bozana kadar. Biz ne kadar motive olursak olalım, beynimiz en çok bu konu ile meşgul olacak, verimimiz, odaklanmamız düşecek ve bir noktada diyeti sonlandıracağız. Çok fazla motive olduğumuzu ve 30 kilo fazlayı da bir şekilde verebildiğimizi düşünelim. Sabotajcı o kiloları aldırana kadar rahat durmayacak ve verdiğimiz 30 kiloyu tekrar kısa zamanda alacağız. Kendinizde yada etrafınızda bunu yaşayan çok kişiye şahit olmuşsunuzdur.

  2009 yılında, bir Diyetisyen arkadaşımızla yaptığımız iş birliği neticesinde, 6 ayda, 300 civarında kişi ile çalıştık. Diyetisyen arkadaşımızın, çalışmalarında, 6 aylık takipte, kısa süreli başarı oranı %30 larda idi. Başarılı olamayan 300 kişiye, 2 ay koçluk yaptık.  Kısa süreli başarı oranı %90 ların üzerine çıktı ve hemen hepsi kalıcı başarıyı hayatına kattı. (Bu çalışmadan sonra, Diyetisyen arkadaşımız süreçten memnun kalmadığı! için ismini ve kliniğini burada açıklayamıyorum.)

  Koçluğun yaptığı en temel iş, kişinin mantığı ile koyduğu hedefi, bilinçaltının hedefi haline getirmektir. O zaman, kişi en güçlü şekliyle hedefine ulaşır ve her engelin üstesinden kolayca gelir.

  Koçluk Ne Değildir?

  • Koçluk Terapistlik değildir.
  • Koçluk Hekimlik değildir.
  • Koçluk Öğretmenlik değildir.
  • Koçluk Mentörlük değildir.
  • Koçluk dert ortaklığı değildir.
  • Koç Abla-kardeş değildir.
  • Koç Arkadaş değildir.
  • Koç yandaş değildir.
  • Koç Yoldaş değildir
  • Koç denetmen değildir.
  • Koçluk Akıl hocalığı değildir
  • Koçluk Danışmanlık değildir.

  7 yılı aşkın süredir kesintisiz verdiğimiz bu eğitimler ile, şimdiye kadar 800 ün üzerinde kişi, meslek sahibi oldu. Katılımcılarımızın tamamından %100 memnuniyet aldığımız bu eğitime katılarak, siz de geleceğiniz için harika bir adım atabilirsiniz.

  Neden online eğitimi ve “Kişisel Gelişim Online’yi” tercih etmelisiniz?

  İyi bir Koç olabilmeniz için, ortalama 60 saatlik bir eğitim almanız, ve bol bol uygulama yapmanız gerekmektedir. Uygulama yapmadan, Koç olmak, Doktorlar dizisini izleyerek, doktorluk yapmak gibi bir durumu ortaya çıkarmaktadır. 7 yılı aşkın süredir verdiğimiz eğitimlerdeki tespitlerimiz ile her eğitimi bir öncekinden iyi bir hale getirmekteyiz. İyi bir Koç olabilmeniz için, eğitim zamana yayılmalı, bol bol uygulama yapılmalı, herhangi bir stres içermemeli, rahat olmalı, süre baskısı olmamalı, dilediğiniz kadar tekrar şansınız olmalı ve sizi heyecanlandırmalıdır. Bütün bunlardan da önce size dokunmalıdır. Bu eğitime katılan 800 kişinin %100 memnun kalmasının belki de en büyük sebebi budur.

  Koçluk mesleğine sahip olduktan sonra da, bu mesleği yapabilmeniz için kurumumuz her türlü yanınızda olmaya devam etmekteyiz. Kurumumuz bünyesinde olan, www.kocrehberi.com sitemiz ile, eğitimimizin hemen sonunda, profesyonel olarak koçluk mesleğini yapabileceğiniz ortamı da sizlere sunmaktayız.

  Sertifikalı Koçluk Eğitimimizde Neler Bulacaksınız?

  1-İyi bir Yaşam Koçu olabilmeniz için, kendi bilinçaltınız ile iletişimin çok ileri seviyede olması gerekir. Biz bunun için size bir Mentör tayin ediyoruz. Mentörünüz sizin uzmanlaşma sürecinizde, her sorunuzu cevaplayacak, size her alanda destek olacak ve bildiklerini aktaracak.

  2- İyi bir Yaşam koçu ve Kişisel Gelişim Uzmanı olmak istiyorsanız, sadece teorik eğitimle bu mümkün değildir. Biz eğitimimizde ilk günden itibaren uygulamalar yapmanızı ve edindiğiniz bilgiyi uygulayarak uzmanlaşmanızı sağlıyoruz.

  3- İyi bir Koçluk eğitimi alabilmeniz için, eğitimin bilinçaltı süreçte kanıksanması gerekmektedir. Günde 8 saatlik eğitimlerle bu çok zor olabilmektedir. Neden derseniz, bilgi tam hazmedilmeden, bir üst seviye bilgi verdiğimizde, bilginin kabulü ve hazmedilmesi zor olmaktadır. Biz bu yüzden haftada en fazla 10 saatlik eğitimler vererek, bu süreci etkin kullanmanızı ve müdahale gerekirse kolaylıkla müdahale edebilmeyi sağlıyoruz.

  4- Özellikle büyük şehirlerde, ulaşım, trafik, konaklama gibi düşünceler, beynimizi meşgul ettiğinden, öğrencilerin, eğitime konsantre olması zor olmaktadır. Yeteri kadar konsantre olunmadan alınan eğitimlerin amacına ulaşması zor olmaktadır. Biz Online eğitimlerimizde, akşamları, evinizde huzurlu bir ortamda eğitimi almanızı sağladığımızdan, tam bir öğrenme gerçekleşmektedir. Akşam eğitimlerimizde ise, öğrenme işleminden hemen sonra uyumanızı isteyerek, öğrenmenin bilinçaltı düzeye çekilmesini kolaylaştırıyoruz.

  5- Her ne kadar eğitim süresi 60 saat olarak yazılmış olsa da, Bu sürenin yeterli olmadığı durumlarda, ilgili arkadaşların, eğitimine devam ederek uzmanlaşmasını sağlıyoruz. Dikkat ediniz Lütfen, Bu eğitim Uzman yetiştirme programıdır! Başka eğitimler ile kıyaslarken bakmanız gereken en önemli nokta budur. Eğitimin sonunda a dan z ye her alanda koçluk yapabilmek istiyorsanız, alacağınız eğitim budur!

  6-Bu eğitime katıldığınızda, 60 saatlik bir eğitime katılmanın yanında, 1 yıl boyunca dilediğiniz kadar uygulama yapma şansına sahip olacaksınız. Bu sayede dilediğiniz her konuda uzmanlaşma şansını bulacaksınız.

  Online eğitimlerimize katılan arkadaşlarımız ne diyor?

   

  Sertifikalı Koçluk Eğitimimizin sonunda uzmanlaşabileceğiniz başlıca koçluk dalları:

  • Yaşam koçluğu.
  • İlişki koçluğu.
  • Kariyer koçluğu.
  • Yönetici koçluğu.
  • Öğrenci koçluğu.
  • Eğitim koçluğu.
  • Sporcu koçluğu.
  • Takım koçluğu

  Bu eğitime katılan her arkadaşımız, uzmanlaşıncaya kadar uygulama yapacak ve kurstan mezun olduğunda, rahatlıkla Koçluk mesleğini yapabilecek bir deneyime sahip olacaktır.

  Profesyonel Koç Eğitimi Konu Başlıkları:

  • Koçluk Nedir?
  • Koçluk ne değildir?
  • Koçluk kime yapılır?
  • Koçluk Etkisi
  • Koçluğun kuralları-sınırları
  • Koçluk ilişkisi
  • Koçluğa başlamak
  • Hedef koyma
  • kritik gedik
  • Empatik dinleme
  • Güçlü gözlem
  • Hipnotik sorular
  • Güçlü sorular
  • Değişime koçluk
  • Bilinçaltı nedir?
  • Bilinçaltı davranış modeli
  • Vizyon-misyon
  • Farkındalık
  • Koçluk uygulamaları

  Profesyonel Koçluk Programı aşamaları:

  • Koçluk eğitimi
  • Koçluk uygulamaları
  • Mentör desteği
  • Kendi koçluk işinizi kurmaya danışmanlık

  Profesyonel koçluk programını, ücretsiz test etmek için başvurun!

  Eğitim Değerlendirmeleri

  N.A

  değerlendirme
  • 5 stars0
  • 4 stars0
  • 3 stars0
  • 2 stars0
  • 1 stars0

  Bu Eğitimde yorum bulunamadı

  ©Tüm hakları saklıdır. 2019