fbpx

Kariyer planlaması nasıl yapılmalı?

Şu an ilk okula başlayan bir öğrencinin, üniversiteyi bitirdiğinde, şu anki mevcut mesleklerin %65’i kaybolacak ve yeni meslekler gelecek. Ne yapmalıyız?

488 KAYITLI ÖĞRENCİ

Seminer Tarihi: 18 Nisan 2019

Saat:21:00

Kariyer planlaması nedir?

Ülkemizde, iş hayatında var olan profesyonellerin %60’tan fazlası, eğitimini aldığı meslekler dışında mesleklerde uzmanlaşmak durumunda kaldılar. Gerek iş bulma kaygısı, gerekse, sürdürülebilir gelir imkanları yüzünden, Tıp ve Diş Hekimliği mezunları dışında, mezun olduğu işi yapma oranı oldukça düşüktür.

Yani yıllarca okuduğumuz okulların getirdiği meslekleri değil, kendimizi geliştirdiğimiz mesleklerde var olmayı tercih ediyoruz.

Günümüzde bile, 50 yaş üstünde herhangi bir bireyin, eğitim hayatına başladığıda var olmayan bir mesleği yapma oranı %50’den daha fazla. Bu yakın bir gelecekte daha da çılgınlaşacağa benziyor. Şu an ilk okula başlayan bir öğrencinin, üniversiteyi bitirdiğinde, şu anki mevcut mesleklerin %65’i kaybolacak ve yeni meslekler gelecek.

Peki gidişat böyle olacağına göre, gelecekte nasıl güçlü olabiliriz? Nasıl bir kariyer yönetimi yapmalıyız? soruların cevaplarını birlikte arayacağız.

İster anne baba olun, isterseniz çalışan birisi bu seminerimize katılmanın faydalarını mutlaka göreceksiniz.

 

Sizin için harika şeyler yapmayı amaçlıyoruz. Siz de paylaşarak destek olur musunuz?

Eğitim Değerlendirmeleri

5

5
1 değerlendirme
  • 5 stars1
  • 4 stars0
  • 3 stars0
  • 2 stars0
  • 1 stars0
  1. Beklediğimden iyiydi. Teşekkür ederim.

    5

    Kariyerin bilinçaltı ile alakalı olduğunu hiç düşünmemiştim. Kariyerim ve çocuklarımın kariyeri ile ilgili çok şey öğrendim. Artık kızıma baskıda bulunmayacağım 🙁

©Tüm hakları saklıdır. 2019