Eğitimlerimiz

Ebeveynler için koçluk eğitimi

1.200 

(5 müşteri incelemesi)

Bütün Kredi kartlarına vade farksız 3 taksit!

Eğitim Başlama Tarihi: 2 Aralık 2019

Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri

Saat: 10:00-11:30 arası (4 Hafta)

 

Sevdiklerinizle paylaşın!

6 kişilik yer kaldı

Açıklama

Unutulmaması gereken bir tespit; Roshental Deneyi!

1963 yılında Prof. Robert Rosenthal ve Lenore Jocabson adında iki Alman Araştırmacı; ilkokul öğrencileri ile gerçekleştirdikleri deneyde, sene başında öğrencileri bir genel zeka testine tabi tuttular ve öğrencileri ikiye ayırdılar. Çocukların öğretmenlerine ise iki gruptan birinin ortalamanın üstünde zekaya sahip olduğunu söylediler. Öğretmenleri öğrencilerin aileleri konuşmamaları konusunda uyardılar. Bu öğrencilerin, diğerlerinden çok daha başarılı olacaklarını söylerler.

Sene sonunda yapılan ikinci testte ise, üstün zekalı olarak sınıflandırılan çocuklardaki zeka artışının diğer gruptakilerden daha fazla olduğu tespit edilmiştir.

İşin ilginç tarafı ise, ilk başta üstün zekalı olarak sınıflandırılan öğrencilerin, diğer öğrencilerden hiç bir farkı yoktu! Sıradan öğrencilerdi. Tabi ki, üstün zekalı diyerek, her şeyi sınırsızca sunmak da yanlış. Ancak, doğru yaklaşım ile, çocuğunuzun zeka düzeyini ve başarısını artırmak elinizde.

Bütün anneler ve babalar, çocuklarının gelecekleri için kaygı duyarlar. Onların en iyi okullarda okumalarını, başarılı olmalarını ve bir şekilde hayatlarını daha iyi şartlarda yaşamalarını isterler. Bunları isterken, çocuklarına nasıl davranacaklarını bilemedikleri gibi nasıl yardımcı olacakları konusunda da kendilerini huzursuz hissederler.

Çocuklarının potansiyelleri tam olarak kullanamadıklarını bilirler ve bu onları oldukça rahatsız eder. Çocuklarının potansiyellerini kullanabilmeleri için, şekilden şekile girerler.

Koçluk Nedir?

Koçluk kişilerin potansiyellerini doğru olarak kullanmalarını sağlayan, dünyanın en başarılı yöntemdir. Bir koç, yargısız dinleyerek kişinin farkındalığını artırır. Hedefleri konusunda yol göstermektense, kişinin kendi yolunu bulmasını sağlar. Tüm insanlar için kendi bulduğu yol, en değerli yoldur.

Koç Ebeveynlerin Çocukları:

Koçluk eğitimi almış, ebeveynlerin, çocuklarının gelişimleri üzerine araştırmalar yaptık. Koçluk mantığını oturtmuş arkadaşlarımızın hemen hepisinin çocuklarının, kendileri ile barışık, pozitif, kötü alışkanlıklardan uzak ve güçlü hedeflerinin olduğunu, bu güçlü hedeflere giden yolda, işlerini şansa bırakmadan, adım adım, motive bir şekilde hareket ettiklerini tespit ettik.

Kötü alışkanlık nasıl oluşur?

Ebeveynler için, binlerce faydası olacak bu eğitimi biraz daha anlayabilmeniz için, bir kaç örmek vermek istiyorum. hemen hepimizin zaman zaman kötü alışkanlıkları yada en azından arkadaşlıkları olmuştur. Bütün bu davranışlar “EGO” ile ilgilidir. Mesela sigarayı ele alalım. Sigara normalde içilecek bir şey değildir. Tadı zehir gibi, ciğeri yakan, öksürten, kokan iğrenç bir şeydir. Ergenlik sonrası hemen her çocuk sigarayı dener. Bir an önce büyükmek ve sözü dinlenen birisi olmak ister. Arkadaşları içinde popüler olmak ister. Bu yüzden sigarayı dener. Bu esnada bir büyük farkeder ve “İçme” derse “EGO” sigarayı savunmak zorunda kalır. Savunmak zorunda kaldığımız bir şeyi bir daha sorgulamadan savunmaya devam ederiz ve bizim bir parçamız olur. Ben bunu sigara örneğinden gideyim, siz isterseniz kötü başka bir alışkanlığa yada kötü bir arkadaşlığa uygulayın. Mutlaka size zarar veren arkadaşlıklarınız, ilişkileriniz olmuştur. Bütün büyüklerinizin …olmaz!, …sana zarar verecek!, ….yakışmıyorsunuz! gibi yorumlarına benzer tepkiler verip, o büyüklerin öngördüğü zararları kendimiz sonuna kadar yaşamadık mı?

Ebeveynler için Koçluk eğitiminde başka neler bulacaksınız?

Bu eğitim, Temek Koçluk Eğitiminin, kapsamlı bir şeklidir. Koçluk ile ilgili hemen her şeyi öğreneceğimiz bu eğitimin sonunda, Temel koçluk Sertifikasına da sahip olacaksınız.

Çocuğunuzun geleceğine bundan daha büyük bir yatırım yapamazsınız. Çocuğunuzun geleceği için bu eğitime hemen kaydolun!

Eğitimin konu başlıkları:

 • Koçluk Nedir? Ne değildir?
 • Temel Koçluk Becerileri (12 saat)
 • Beyin nasıl çalışır? nasıl daha etkin çalıştırırız?
 • Sağ beyin, sol beyin farkı ve yaratıcı düşünce nasıl gelişir?
 • Öğrenme nasıl gerçekleşir? Nasıl daha kolay öğreniriz?
 • Davranış nasıl oluşur? Nasıl değiştiririz?
 • Zihinsel sınırlar nedir?  Nasıl aşılır?
 • Stres nedir? Nasıl kontrol ederiz?
 • Ego Nedir? Ego ile nasıl barışırız?
 • Çocuklarda kötü alışkanlıklar nasıl oluşur? Ne yaparak önüne geçebiliriz?
 • Kariyer tercihi nasıl yapılmalı?
 • Akıl vermeden nasıl pozitife yönlendiririz?
 • Çocuğumla, doğru iletişim tarzı nasıl olmalı?
 • Duygularımı nasıl kontrol edebilirim?

Yukarıda görüldüğü gibi, Ebeveynlerin en çok ihtiyacı olan konuları eğitimin içine yerleştirdik. Her ne kadar konular herkesin ihtiyacı olan konular olsa da, daha önemli olan, Koç bakış açısını kazanacak olmanız. Bu sayede, çatışma yaşamayacağınız gibi, yönlendirmeden, akıl vermeden, çocuğunuzu, onun için doğru olana motive edebileceksiniz.

 

 

.

 

Sevdiklerinizle paylaşın!

Eğitmen

Süleyman AKAY

1970 yılında Konya’da Doğdum. Memur bir babanın çocuğuyum. Bu sayede Anadolu’da küçük ilçelerde harika insanlarla yaşama fırsatı buldum.

Üniversite eğitimim sonrası 8 yıl ticari gemilerde çalıştım. Kaptanlık yaptığım yıllarda gezdiğim ülkelerde, değişik kültürleri ve davranışları analiz etme şansına sahip oldum.

2002 Yılında Kaptanlık Mesleğimi bıraktım ve öncelikle kendimde gördüğüm birçok eksiklikleri giderebilmek adına kişisel gelişim eğitimleri almaya başladım.

NLP ile başlayan serüvenim, sonrasında Koçluk, Hipnoz, Kuantum ile devam etti ve hala bir taraftan devam etmektedir. Yılda en az 200 saat eğitim almak gibi bir hedefe sahibim. Şimdiye kadar buna hep uydum.

Sadece kendimdeki eksiklikleri gidermek için başladığım kişisel gelişim eğitimleri sırasında, sanırım farklı kültürleri ve davranışları tanımam, analitik düşünceyi bilinçaltı davranış modellerinde de uygulamam sayesinde sivrildim ve bu işi profesyonel olarak yapmaya karar verdim.

Rahmetli Sakıp Sabancı’dan duyduğum “Ya yaptığın işi seveceksin, ya da sevdiğin işi yapacaksın”​ sözü benim beylik sözümdür. Bu sözü o kadar benimsemiş olmalıyım ki, yaptığım her işi aşk ile yaptım ve yapmaya devam ediyorum.

Teknolojiyi ve gelişmeleri yakından takip etmekteyim. 2011 senesinde Kişisel Gelişim Online’i kurdum. O yıllarda bütün meslektaşlarım, online eğitimlerin mümkün olmadığını, söylediler durdular. Ben bildiğimi okudum ve geliştirmeye devam ettim. Günümüzde bütün sınıf eğitimlerini, yüz yüze eğitimlerden çok daha verimli hale getirdik.

Geçtiğimiz yıllarda, hizmet verdiğimiz bir çok kurumun, almış oldukları kurum içi eğitimlerin hedeflerine ulaşmakta yeterli olmadığını görerek, farklı bir hale getirmeye karar verdik. Bu eğitimleri, Koçluk NLP, Kuantum ve Hipnoz gibi Kişisel gelişim teknikleri ile destekleyerek özel eğitimler yarattık. Bu eğitimler sayesinde, insanlar sıkılmadan, eğlenerek bilinçaltı öğrenmeler gerçekleştirip, işlediğimiz konuları hayatlarına kolayca geçirmelerine yardımcı olduk.

Kişisel sloganım ” Bilen değil, yapan kazanır” dır. Zira, internet sayesinde bilgi her an ulaşılabilir durumda, ancak bildiklerini uygulayamayan bir nesil olma yolundayız. Herkes, ne yapması gerektiğini biliyor ama bunu nasıl yapacağını bilmiyor. Ben de özellikle Nasıl? sorusunun cevabını arıyorum.

Eğitim sevdalısı bir koç olarak, gelişim ve değişim yaratmayan eğitimlerin modasının geçtiğini ve bizim gibi profesyonellerin dokundukları her insana br katkı sağlamaları gerektiğini düşünüyorum.

İstanbul’da yaşıyorum, evli ve 3 çocuk babasıyım.

 

.

Sevdiklerinizle paylaşın!

Eğitim metodumuz

 • Eğitimlerimiz, “Zoom Cloud Meetings” Uygulaması aracılığıyla, canlı sınıflarda yapılmaktadır.
 • Eğitim canlı sınıfta yapıldığından, eğitmene sorularınızı doğrudan sorabileceksiniz.
 • Eğitimde, Eğitmen Görüntülü ve sesli olarak katılacaktır. Katılımcılarımız dilerlerse, Sadece yazarak, sesli yada görüntülü ve sesli olarak katılabilirler.
 • Eğitime, kolay bir şekilde nasıl gireceğinizi görmek için buraya tıklayabilirsiniz. 
 • Sınıf kapasitemiz azami 24 kişidir.
 • Eğitim Sonunda Temel Koçluk Sertifikası verilecektir.

 

 

.

Sevdiklerinizle paylaşın!

Eğitim güvencemiz

Kişisel Gelişim Online’yi kurmaktaki asıl amacımız, eğitimin önündeki bütün engelleri kaldırmaktı. Bunun için hiç bir eğitimde olmayan telafi imkanı sunuyoruz.

Hiç bir gerekçe göstermenize gerek kalmadan; Kaçırdığınız eğitimlerin video kaydını izleyebileceğiniz gibi, bir sonraki eğitimde de canlı olarak telafi imkanınız bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

.

Sevdiklerinizle paylaşın!

Ebeveynler için koçluk eğitimi için 5 inceleme

 1. Mustafa Korkmaz (doğrulanmış kullanıcı)

  Mükemmel bir eğitim. Beklediğimden çok daha fazlasını buldum. Tek eleştirim eğitim saatlerinedir. Mesai saatlerinde eğitime girmem zor oldu. Akşam saatlerinde de aynı eğitimi yaparsanız, çok kişiye ulaşır.

  • Kişisel Gelişim Online

   Eğitimimizi daha çok Anneler talep ettiği için, bu saate koyduk. Ocak ayından itibaren akşam sınıfları da açacağız. İlginiz ve yorumunuz için teşekkür ederiz.

 2. eminekurt (doğrulanmış kullanıcı)

  Kızım bu sene 12. sınıf. Kendisi TIP okumayı çok istiyor. Geçtiğimiz yıllarda, çok sayıda özel ders aldırdım. 3 yıldır Koçluk da aldırıyordum. Kızımın saçı stresten çok fazla dökülüyordu. Ne yapacağımı bilmez bir haldeydim. Araştırken okulların açılma döneminde eğitiminizi gördüm. Koçluk aldırmıştım ya, en azından ne yapıldığını bileyim diye bu eğitime kaydoldum.

  Dünyam değişti.

  Birincisi, koçluk hizmeti adı alttında aldığımı sandığım hizmetin koçluk ile alakası yokmuş. Çok sayıda kişiden koçluk aldık ama hiç biri koçluk yapmamış, öğretmenlik yapmış.

  İkincisi, Sırf kızımla ilileneyim diye iki sene önce emekli olmuştum. Kızımla daha fazla vakit geçirmek çok iyi ancak, çoğu davranışımın kızımı negatif etkilediğini anladım.

  Üçüncüsü Ben ve Babası, Kendimizi aydın insanlarız diyerek, hep yönlendirmişiz. Yönlendirmenin ne kadar yanlış olduğunu ve tam tersi etki yaptığını anladım.

  Dördüncüsü, Kızıma sevdirmek için yaptığım hemen her yönlendirmenin yanlış olduğunu anladım.

  Buraya çok fazla madde yazabilirim. İçimdeki duyguları anlatmanın bir yolu olsaydı keşke.

  Çok teşekkür ederim Süleyman Akay. Çok teşekkür ederim Kişisel Gelişim Online

  • Kişisel Gelişim Online

   Biz teşekkür ederiz Emine Hanım

 3. Neslihan Şahin (doğrulanmış kullanıcı)

  Kızım 11. sınıf öğrencisi, sigara içiyordu. Üstelik seneye üniversite sınavı var. Ne yapacağımı bilemedim. Panik halinde her yere saldırdım. Bir arkadaşım sitenizi önerdi. inanmaya inanmaya eğitime girdim. Şimdi gülüyorum. Koçluğu biliyorum zannediyordum. Kızıma geçen sene koçluk aldırmıştım, aldırmış olduğum şeyin koçluk ile alakası yokmuş. İlk önce koçluğun ne olduğunu öğrendik. Eğitim boyunca her gün yeni şeyler öğrendim. Öğrenciklerimin her biri o kadar kıymetli ki anlatamam. Bu kadar sene kızıma yanlış davranmışım. Onu yarış atı gibi yetiştirmeye çalışmışım. Benim gibi, ilgili birisi bu kadar çok hata yapıyormuş:(
  Daha öğrenciyken, Kızıma yaklaşımım değişti, kızım da değişti. Beni artık hiç üzmüyor. Sigarayı konuştuk. önceden konuşamıyorduk. Önceden tepkiler veriyordum. Artık koç gibi yaklaşıyorum. Kızım Sigarayı da bıraktı.
  Yorumumu okuyan bütün annelere söylemek istiyorum. İmkanınız var ise, bu eğitimi kesin alın. Yoksa bile imkan yaratın alın. Size çok teşekkür ederim Süleyman Hocam. Kızımın geleceğini eğiştirmeme çok yardım ettiniz.

  • Kişisel Gelişim Online

   Sizin gibi renkli birini tanıdığımıza biz de sevindik Neslihan hanım.

 4. Yeşim Dağdeviren (doğrulanmış kullanıcı)

  Merhaba, 9. sınıfta okuyan bir kızım var. Okula gitmek bizim için inanılmaz bir sorundu. Özellikle sınavları olduğu günlerde, karnı ağrıyor, ateşi yükseliyordu. Geçen sene 2 saatlik, Sınavda Stres Kontrolü eğitiminize katılmıştık. Anne ve kız bu eğitime katıldıktan sonra çok rahatlamıştık. Kızım artık sorunsuz okula gittiği gibi, karnı da ağrımıyor. Bu sene, bu eğtimi açtığınıza çok sevindim. İki saatlik eğitimde, hayatımız değişmişti. Kızım sınav ile ilgil, stres ile ilgili sorun yaşamıyordu. Bu eğitimde ise, bambaşka birisi oldum. Bütün annelerin kesinlile alması gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Önceki yıllarda, kızımı, psikologlara, pedagoglara hatta psikiyatrlara taşıdım durdum. Hemen hepsi gereksizmiş. Keşke bu eğitimi çok daha önce alsaydım. Kızımın Psikoloğa, psikiyatra ihtiyacı yokmuş, benim yargısızca yaklaşıp, onu dinlememe ve anlamama ihtiyacı varmış. Çok ama çok teşekkür ederim.

  • Kişisel Gelişim Online

   Bu farkındalıkta olduğunuz için biz teşekkür ederiz.

 5. Tarkan Kocakurt (doğrulanmış kullanıcı)

  Koçluk eğitimine çok fazla beklentiyle başlamamıştım açıkçası ,sertifika olsun , ilerde lazım olur diye giriştim. Eşim sana ne katacak ki şeklinde yorumlar bile yaptı, nede olsa yıllardır yöneticilik yapıyorum. Daha eğitimin 3.haftasındayız, hayatımın ilk farkındalığını kızıma koçluk denemesi yaparken yaşadım ve fark ettim ki ben yıllardır kızıma öğüt vermekten başka bir şey yapmamışım. Onu hiç dinlemiyormuşum mesela, devamlı ona, hayattan, karşısına çıkacak insanlardan, doğru yollardan, anlayacağınız başının etini yemişim. Kızıma kızım fark etmeden koçluk yapmaya başladım o gün ,inanır mısınız 3 saat susmadı, anlattı da anlattı, ne çok şey biriktirmiş meğer içinde, canım kızım benim ya diye düşündüm. Hedeflerinden, arkadaşlarından, hangi liseye gitmek istediğinden, evde neden devamlı hiçbir şey yapmak istememesinden bahsetti, bizim çok sabırsız olduğumuzu söyledi, aslında biz de o kadar sabırlıyız sanıyoruz ki, nasıl sabırsızlıklar yapıldığını düşünüyorsun dedim, benden bir şey istiyorsunuz, o an ne yaptığımı sormuyorsunuz, yapıp yapmak istemediğimi sormuyorsunuz, yine de “Tamam geliyorum “diyorum, daha 10 saniye olmadan hadi Nehir diyorsunuz, arka arkaya devamlı bu şekilde oluyor ,ben de artık bir şey söylemekten sıkıldım, susuyorum dedi. Şok oldum ve neler yaptığımızın farkına vardım ve almış olduğum eğitimin ben de yaratmış olduğu ve yarattığı farkındalık için müteşekkir oldum. Eşime de işte sadece çocuklarımıza davranışımızın bile farkında olduğumuzu sağladığı için bu eğitim paha biçilemez dedim.
  Size çok teşekkür ediyorum Süleyman Hocam, çok sağolun, hayatıma tuttuğunuz fener sayesinde aydınlanmaya başladım.

  Tarkan Kocakurt (Lojistik Yöneticisi)

  • Kişisel Gelişim Online

   Sizin gibi, farkındalığı yüksek bir babayı, eğitimimizde görmekten çok mutlu olduk. Biz de teşekkür ederiz.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.