Ebeveynler için koçluk eğitimi

(3 müşteri incelemesi)

Açıklama

Ebeveynler için koçluk eğitimi için 3 inceleme

 1. Neslihan Şahin (doğrulanmış kullanıcı)

  Kızım 11. sınıf öğrencisi, sigara içiyordu. Üstelik seneye üniversite sınavı var. Ne yapacağımı bilemedim. Panik halinde her yere saldırdım. Bir arkadaşım sitenizi önerdi. inanmaya inanmaya eğitime girdim. Şimdi gülüyorum. Koçluğu biliyorum zannediyordum. Kızıma geçen sene koçluk aldırmıştım, aldırmış olduğum şeyin koçluk ile alakası yokmuş. İlk önce koçluğun ne olduğunu öğrendik. Eğitim boyunca her gün yeni şeyler öğrendim. Öğrenciklerimin her biri o kadar kıymetli ki anlatamam. Bu kadar sene kızıma yanlış davranmışım. Onu yarış atı gibi yetiştirmeye çalışmışım. Benim gibi, ilgili birisi bu kadar çok hata yapıyormuş:(
  Daha öğrenciyken, Kızıma yaklaşımım değişti, kızım da değişti. Beni artık hiç üzmüyor. Sigarayı konuştuk. önceden konuşamıyorduk. Önceden tepkiler veriyordum. Artık koç gibi yaklaşıyorum. Kızım Sigarayı da bıraktı.
  Yorumumu okuyan bütün annelere söylemek istiyorum. İmkanınız var ise, bu eğitimi kesin alın. Yoksa bile imkan yaratın alın. Size çok teşekkür ederim Süleyman Hocam. Kızımın geleceğini eğiştirmeme çok yardım ettiniz.

  • Kişisel Gelişim Online

   Sizin gibi renkli birini tanıdığımıza biz de sevindik Neslihan hanım.

 2. Yeşim Dağdeviren (doğrulanmış kullanıcı)

  Merhaba, 9. sınıfta okuyan bir kızım var. Okula gitmek bizim için inanılmaz bir sorundu. Özellikle sınavları olduğu günlerde, karnı ağrıyor, ateşi yükseliyordu. Geçen sene 2 saatlik, Sınavda Stres Kontrolü eğitiminize katılmıştık. Anne ve kız bu eğitime katıldıktan sonra çok rahatlamıştık. Kızım artık sorunsuz okula gittiği gibi, karnı da ağrımıyor. Bu sene, bu eğtimi açtığınıza çok sevindim. İki saatlik eğitimde, hayatımız değişmişti. Kızım sınav ile ilgil, stres ile ilgili sorun yaşamıyordu. Bu eğitimde ise, bambaşka birisi oldum. Bütün annelerin kesinlile alması gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Önceki yıllarda, kızımı, psikologlara, pedagoglara hatta psikiyatrlara taşıdım durdum. Hemen hepsi gereksizmiş. Keşke bu eğitimi çok daha önce alsaydım. Kızımın Psikoloğa, psikiyatra ihtiyacı yokmuş, benim yargısızca yaklaşıp, onu dinlememe ve anlamama ihtiyacı varmış. Çok ama çok teşekkür ederim.

  • Kişisel Gelişim Online

   Bu farkındalıkta olduğunuz için biz teşekkür ederiz.

 3. Tarkan Kocakurt (doğrulanmış kullanıcı)

  Koçluk eğitimine çok fazla beklentiyle başlamamıştım açıkçası ,sertifika olsun , ilerde lazım olur diye giriştim. Eşim sana ne katacak ki şeklinde yorumlar bile yaptı, nede olsa yıllardır yöneticilik yapıyorum. Daha eğitimin 3.haftasındayız, hayatımın ilk farkındalığını kızıma koçluk denemesi yaparken yaşadım ve fark ettim ki ben yıllardır kızıma öğüt vermekten başka bir şey yapmamışım. Onu hiç dinlemiyormuşum mesela, devamlı ona, hayattan, karşısına çıkacak insanlardan, doğru yollardan, anlayacağınız başının etini yemişim. Kızıma kızım fark etmeden koçluk yapmaya başladım o gün ,inanır mısınız 3 saat susmadı, anlattı da anlattı, ne çok şey biriktirmiş meğer içinde, canım kızım benim ya diye düşündüm. Hedeflerinden, arkadaşlarından, hangi liseye gitmek istediğinden, evde neden devamlı hiçbir şey yapmak istememesinden bahsetti, bizim çok sabırsız olduğumuzu söyledi, aslında biz de o kadar sabırlıyız sanıyoruz ki, nasıl sabırsızlıklar yapıldığını düşünüyorsun dedim, benden bir şey istiyorsunuz, o an ne yaptığımı sormuyorsunuz, yapıp yapmak istemediğimi sormuyorsunuz, yine de “Tamam geliyorum “diyorum, daha 10 saniye olmadan hadi Nehir diyorsunuz, arka arkaya devamlı bu şekilde oluyor ,ben de artık bir şey söylemekten sıkıldım, susuyorum dedi. Şok oldum ve neler yaptığımızın farkına vardım ve almış olduğum eğitimin ben de yaratmış olduğu ve yarattığı farkındalık için müteşekkir oldum. Eşime de işte sadece çocuklarımıza davranışımızın bile farkında olduğumuzu sağladığı için bu eğitim paha biçilemez dedim.
  Size çok teşekkür ediyorum Süleyman Hocam, çok sağolun, hayatıma tuttuğunuz fener sayesinde aydınlanmaya başladım.

  Tarkan Kocakurt (Lojistik Yöneticisi)

  • Kişisel Gelişim Online

   Sizin gibi, farkındalığı yüksek bir babayı, eğitimimizde görmekten çok mutlu olduk. Biz de teşekkür ederiz.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.