Asansör sunumu eğitimi

100 

(1 katılımcı yorumu)

Eğitim Tarihi: 3 Aralık Salı

Saat 21:00’da başlayacak ve 2 ders saati sürecektir.

Sevdiklerinizle paylaşın!

22 kişilik yer kaldı

Açıklama

Asansör sunumu (konuşması) nedir?

Bir arkadaşınızın ofisini ziyaret ettiniz, Ofis bir plazanın 30. katında. Ziyaretiniz bitti ve ofisten çıkıp asansörü çağırdınız. Kapı aşıldı ve içeride çok uzun zamandır iş yapmayı hayal ettiğiniz ama bir türlü ulaşamadığınız bir şirketin CEO’su var. Kendinizi yada işinizi anlatmak için en fazla 30 saniyeniz var. Ne yaparsanız o kişinin ilgisini çeker ve bir toplantı koparırsınız?

Bu sorunun cevabını bilmiyorsanız, muhtemelen o şirkete ürününüzü yada hizmetinizi hiç satamayacaksınız. 🙁

Günümüzde her konuda zaman ile yarışıyoruz. Özellikle iş hayatında hepimizin yapacak çok fazla işi ama yeterli zamanı yok. Hal böyle olunca, bir birimizi dinlemeye, anlamaya da yeterli zamanımız yok. 30 saniyede kendinizi, işinizi, karşılaştığınız kişiye ilgi uyandıracak şekilde anlatabilseydiniz, karşıdaki kişinin ilgisini çekecek ve en azından sonrası için iletişimi sürdürecek bir kanal açabileceksiniz.

Asansör konuşması nasıl olmalı?

 • Kısa
 • Merak uyandıracak
 • Yakın hissettirecek
 • Etkili ve güçlü kelimeler içerecek
 • Reklam ve satış kokmayacak
 • Ulaşma hissi yaratacak
 • Rakamlar ve örnekler içerecek
 • Bir sorunu çözdüğünüz vurgusu içerecek

Kafanızdaki soruları duyar gibiyim.

30 saniyede bunlar nasıl anlatılabilir ki?

Bu eğitimimizde, 6 aşamalı stratejik bir akış ile en fazla 12 cümlede,  30 saniyede kendinizi, işinizi yada ürününüzü, karşınızdaki kişiye net bir şekilde anlatmayı, ilgisini çekmeyi ve sonraki iletişim kanallarını açmakla beraber, sizinle iletişime geçmez ise, bir çok şey kaybedeceğini hissettirecek ve sempati kazanacaksınız.

Sevdiklerinizle paylaşın!

Eğitmen

Süleyman Akay

1970 yılında Konya’da Doğdum. Memur bir babanın çocuğuyum. Bu sayede Anadolu’da küçük ilçelerde harika insanlarla yaşama fırsatı buldum.

Üniversite eğitimim sonrası 8 yıl ticari gemilerde çalıştım. Kaptanlık yaptığım yıllarda gezdiğim ülkelerde, değişik kültürleri ve davranışları analiz etme şansına sahip oldum.

2002 Yılında Kaptanlık Mesleğimi bıraktım ve öncelikle kendimde gördüğüm birçok eksiklikleri giderebilmek adına kişisel gelişim eğitimleri almaya başladım.

NLP ile başlayan serüvenim, sonrasında Koçluk, Hipnoz, Kuantum ile devam etti ve hala bir taraftan devam etmektedir. Yılda en az 200 saat eğitim almak gibi bir hedefe sahibim. Şimdiye kadar buna hep uydum.

Sadece kendimdeki eksiklikleri gidermek için başladığım kişisel gelişim eğitimleri sırasında, sanırım farklı kültürleri ve davranışları tanımam, analitik düşünceyi bilinçaltı davranış modellerinde de uygulamam sayesinde sivrildim ve bu işi profesyonel olarak yapmaya karar verdim.

Rahmetli Sakıp Sabancı’dan duyduğum “Ya yaptığın işi seveceksin, ya da sevdiğin işi yapacaksın”​ sözü benim beylik sözümdür. Bu sözü o kadar benimsemiş olmalıyım ki, yaptığım her işi aşk ile yaptım ve yapmaya devam ediyorum.

Teknolojiyi ve gelişmeleri yakından takip etmekteyim. 2011 senesinde Kişisel Gelişim Online’i kurdum. O yıllarda bütün meslektaşlarım, online eğitimlerin mümkün olmadığını, söylediler durdular. Ben bildiğimi okudum ve geliştirmeye devam ettim. Günümüzde bütün sınıf eğitimlerini, yüz yüze eğitimlerden çok daha verimli hale getirdik.

Geçtiğimiz yıllarda, hizmet verdiğimiz bir çok kurumun, almış oldukları kurum içi eğitimlerin hedeflerine ulaşmakta yeterli olmadığını görerek, farklı bir hale getirmeye karar verdik. Bu eğitimleri, Koçluk NLP, Kuantum ve Hipnoz gibi Kişisel gelişim teknikleri ile destekleyerek özel eğitimler yarattık. Bu eğitimler sayesinde, insanlar sıkılmadan, eğlenerek bilinçaltı öğrenmeler gerçekleştirip, işlediğimiz konuları hayatlarına kolayca geçirmelerine yardımcı olduk.

Kişisel sloganım ” Bilen değil, yapan kazanır” dır. Zira, internet sayesinde bilgi her an ulaşılabilir durumda, ancak bildiklerini uygulayamayan bir nesil olma yolundayız. Herkes, ne yapması gerektiğini biliyor ama bunu nasıl yapacağını bilmiyor. Ben de özellikle Nasıl? sorusunun cevabını arıyorum.

Eğitim sevdalısı bir koç olarak, gelişim ve değişim yaratmayan eğitimlerin modasının geçtiğini ve bizim gibi profesyonellerin dokundukları her insana br katkı sağlamaları gerektiğini düşünüyorum.

İstanbul’da yaşıyorum, evli ve 3 çocuk babasıyım.

 

 

 

 

Sevdiklerinizle paylaşın!

Eğitim metodumuz

 • Eğitimlerimiz, “Zoom Cloud Meetings” Uygulaması aracılığıyla, canlı sınıflarda yapmaktayız.
 • Uygulama, sayesinde, görüntülü ve sesli canlı sınıf ortamında eğitimleri kolaylıkla verebilmekteyiz.
 • Yüz yüze sınıfta olan her şeyi, online sınıfımızda da yapabildiğimizden, tüm sınıflarımız etkileşimlidir.
 • Eğitimde, Eğitmen Görüntülü ve sesli olarak katılacaktır. Katılımcılarımız dilerlerse, Sadece yazarak, sesli yada görüntülü ve sesli olarak katılabilirler.
 • Eğitime, kolay bir şekilde nasıl gireceğinizi görmek için buraya tıklayabilirsiniz. 
 • Eğitimlerin verimliliği için her eğitimde kontenjan sınırımız vardır.

Sevdiklerinizle paylaşın!

Eğitim Güvencemiz

Kişisel Gelişim Online’yi kurmaktaki asıl amacımız, eğitimin önündeki bütün engelleri kaldırmaktı. Bunun için sınırsız telafi imkanı sunuyoruz.

Hiç bir gerekçe göstermenize gerek kalmadan, kaçırdığınız dersleri, bir sonraki eğitimde de canlı olarak alabilme imkanımız sayesinde, ekstra ödeme yapmadan, doğru ve tam öğrenmenizi garanti ediyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

.

Sevdiklerinizle paylaşın!

Asansör sunumu eğitimi için 1 yorum

 1. Muhammet Demir (doğrulanmış kullanıcı)

  Eğitimi tek alan bendim. Eğitimi erteleyebileceğiniz halde, tek kişi olmama rağmen yaptınız. İlkeli davranışısınız için sizi tebrik ederim. Benim için özel ders gibi oldu. Çok şey öğrendim. Hemen ertesi gün birlikte çalıştığım arkadaşlar ile paylaştım. Özel bir kapalı grupta tekrar aldık. Çok memnun kaldık. Önceden lafı çok uzatıyormuşuz. Şimdi nokta atışı yapıyoruz. Teşekkürler.

Sadece bu eğitime kaydolmuş ve tamamlamış kullanıcılar yorum yapabilir.