Yüz yüze eğitim tarihi : 14, 21, 28 Nisan

Saat: 10:00-17:30 arasında

Neden Bugünün Küçük Çocukları İçin Robotik Kodlama Eğitimi Gereklidir?

Anaokulu çocukların kodlama, robotik ve mühendislik alanlarına ilgisini arttırmak için harika bir zamandır. Küçük çocuklar çevrelerindeki dünyayı merak ediyor ve bu dünya teknolojiyi içeriyor. Etrafımız teknoloji ile çevrilmiş durumda. Akıllı telefonlar, akıllı musluklar, otomatik kapılar. Fakat anaokulu düzeyinde çocuklara bu şeylerin nasıl çalıştığı hakkında çok az şey öğretilir. Robotiğin erken çocukluk eğitimine dahil edilmesi, STEM alanlarındaki başarıda cinsiyet ve becerilere yönelik boşlukların kapatılmasına yardımcı olur. Robotik kodlama STEM kavramlarını onlara eğlenceli bir şekilde sunabilir, böylece Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematikte daha fazla keşif konusunda heyecanlı olmalarını teşvik edebilir!

Oyun Alanı Olarak Kodlama

Araştırmalar, küçük çocukların programlama ve mühendisliği çok erken yaşta öğrenebileceklerini göstermektedir. Bu, çocuklara gelişimsel olarak uygun, açık uçlu oyunu teşvik eden ve teknik becerileri etkileyici sanatlar, matematik, okuryazarlık ve kültürel keşifler ile bütünleşmesine izin veren araçlar verildiğinde mümkündür. Küçük çocuklar yaparak öğrenirler. Fiziksel nesnelerle oynayarak en iyisini öğrenirler: bir şeyler yaparak, bir şeyler test ederek. Programlama ve mühendisliği öğrenmek için, erken çocukluk döneminde (ekranın aksine fiziksel) ellerini kullanarak uygulayabilmeleri için tasarlanmış materyallere ihtiyaçları vardır. Çocuklar, eğlenceli öğrenmelere katılırlar, teknolojik dünyaya meraklarını geliştirirler, problem çözmeyi keşfederler ve sıralama, sebep-sonuç, programlama, sensörler ve motorlar gibi kavramları anlarlar.

 

Not: İstanbul Gedik Üniversitesi onaylı sertifika verilecektir.

Sizin için harika şeyler yapmayı amaçlıyoruz. Siz de paylaşarak destek olur musunuz?

Ders Konuları

Eğitim müfredatı ve konuları

İLETİŞİM:

Telefon: +90 850 500 2000

WhatsApp: +90 850 500 2000

e.posta:  info@kgo.com.tr

#KisiselGelisimOnline

ÖĞRENME DİNAMİKLERİMİZ:

Okuduklarımızın %10’unu

Duyduklarımızın %20’sini

Gördüklerimizin %30’unu

Yaptıklarımızın %90’ını hatırlıyoruz. 

Kişisel gelişim ihtiyacınızı karşılamak, yani öğrendiklerinizi hayatınızda da uygulayabilmeniz için, eğitimlerimizi, canlı sınıflarda, görerek, duyarak ve uygulamalı olarak vermeye özen gösteriyoruz.

©Tüm hakları saklıdır. 2019
WhatsApp