fbpx

Anaokulu Robokodlama Eğitmen Eğitimi

Modern hayat iç içe geçmiş takım oyunlarından oluşan, oldukça karmaşık bir yapı. İş yaşamından aile ilişkilerine, arkadaş çevresine kadar pek çok şey, geniş anlamda “Takım Oyunu” tanımının içine giriyor. Hal böyleyken; ne kadar iyi bir takım oyuncusuysak o kadar başarılı, o kadar mutlu oluyoruz.

0 KAYITLI ÖĞRENCİ

  Yüz yüze eğitim tarihi : 5, 6, 7 Ağustos

  Saat: 10:00-17:30 arasında

  Neden Bugünün Küçük Çocukları İçin Robotik Kodlama Eğitimi Gereklidir?

  Anaokulu çocukların kodlama, robotik ve mühendislik alanlarına ilgisini arttırmak için harika bir zamandır. Küçük çocuklar çevrelerindeki dünyayı merak ediyor ve bu dünya teknolojiyi içeriyor. Etrafımız teknoloji ile çevrilmiş durumda. Akıllı telefonlar, akıllı musluklar, otomatik kapılar. Fakat anaokulu düzeyinde çocuklara bu şeylerin nasıl çalıştığı hakkında çok az şey öğretilir. Robotiğin erken çocukluk eğitimine dahil edilmesi, STEM alanlarındaki başarıda cinsiyet ve becerilere yönelik boşlukların kapatılmasına yardımcı olur. Robotik kodlama STEM kavramlarını onlara eğlenceli bir şekilde sunabilir, böylece Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematikte daha fazla keşif konusunda heyecanlı olmalarını teşvik edebilir!

  Oyun Alanı Olarak Kodlama

  Araştırmalar, küçük çocukların programlama ve mühendisliği çok erken yaşta öğrenebileceklerini göstermektedir. Bu, çocuklara gelişimsel olarak uygun, açık uçlu oyunu teşvik eden ve teknik becerileri etkileyici sanatlar, matematik, okuryazarlık ve kültürel keşifler ile bütünleşmesine izin veren araçlar verildiğinde mümkündür. Küçük çocuklar yaparak öğrenirler. Fiziksel nesnelerle oynayarak en iyisini öğrenirler: bir şeyler yaparak, bir şeyler test ederek. Programlama ve mühendisliği öğrenmek için, erken çocukluk döneminde (ekranın aksine fiziksel) ellerini kullanarak uygulayabilmeleri için tasarlanmış materyallere ihtiyaçları vardır. Çocuklar, eğlenceli öğrenmelere katılırlar, teknolojik dünyaya meraklarını geliştirirler, problem çözmeyi keşfederler ve sıralama, sebep-sonuç, programlama, sensörler ve motorlar gibi kavramları anlarlar.

   

  ©Tüm hakları saklıdır. 2019